Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu 26.7. 2008 jsme opět naložili oplíka a vydali se na výcvikový tábor do Defurových Lažan.

Jsem byla rozhodnutá, že po táboře bude Bífík razantně útočit na figuranta, držet pevně bez překusů rukáv a hrdě se tvářit jako pes obranář.

Hned první zkouška obran mě vyvedla z omylu. Aportér a přetahovač Bífík odmítal běhat za kůží, kterou měl v rukou někdo jiný, než panička!!!!

Co teď? Kruhovka! Bífík začal v kruhovce reagovat - ovšem kůže v rukou figuranta ho vůbec nezajímala, figurant velice. Jsem si tak v duchu říkala, co by udělal, kdyby se k figuantovi dostal? Nebude on agresivní? Nepokouše ho? Na otázky mi bylo odpovězeno záhy. Bífík se k figurantovi, skočil na něj..... a celého o oblízal :-)))).

A co teď????? Naštěstí byl na táboř pan Wachmajstr Pešek! Nejprve jsme Bífíkovi přivázali kůži na vodítku k požární nádrži :-)). Aby se jako naučil jí lovit jen tak, kdy leží na zemi. Potom si kůži na vodítku vzal Jirka a Bífík začal kůži chtít i tak a pak dokonce s Jirkovo ruky. Pak jsme zkusili stejné udělat s Ivanou a Bífík opět reagoval. Po odjezdu z Lažan jsme to ještě zkusili v dvakrát v Křimicích - jednou Jirka a jednou úplně cizí figurant a Bífidlo reagovalo!!!!! Takže až se dneska vrátíme do Lažan, tak začneme ten rukáv :-))))

V Lažanech jsem s Bífíkem začala dělat i rovné stopy. Co stopa, to problém. První stopa byla pěkná, nic jsem tam neřešila. Našlápla, dala pamlsky a pustila Bífa do akce. Měl po celou dobu noc na zemi a pěkně čuchal a sbíral pamlsky.

Druhá stopa - nos na zemi, ale dala jsem na stopu "šmakosky" a k přemětu buřta a on ke konci stopy cítil toho buřta a zvedal hlavu.

Třetí stopa - samej buřt, ale dala jsem moc velké kousky a bylo vidět, že Bífík občas to maso vidí, než že by vyčuchával a nesbíral z každé šlápoty.

Čtvrtá stopa - prý ho mám donutit sebrat pamlsek z každé šlápoty. Jakmile jsem ho zabrzdila, tak zvednul hlavu.

Víc stop jsme zatím nedělali,takže tu další zkusím na stopovačce po packama....držte nám pěsti.

A samozřejmě jsme cvičili poslušnost - chůze u nohy, přivolání, předsednutí, k noze z předsednutí a začali jsme obíhat plenty. Všechno je tak nějak rozdělané, nic není pefektní, ale ani u ničeho neházím flintu do obilí.

Když se Bífík rozkouše, dopilujeme stopy a poslušnost, tak bych chtěla zkusit zkoušky ZM a pak možná i IPO V.... jestli i něco dál, uvidíme. Každopádně Bífíka poslušnost baví a co bych pro jeho zábavu neudělala.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář