Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teď jsme měli a vlastně pořád máme období, kdy toho cvičíme hodně, ale už pomalými krůčky. Přesto jsou pokroky vidět.

Zóny
Když už Bífík měl 100% zóny ze stolu postaveného vedle zóny, přešla jsem na nácvik celého áčka a celé kladiny (houpačku stále ještě neděláme, hlavně nemám ještě zcela jasno, jak houpačku učit, tak nejdřív musím získat nějaké rady a pak se na ní vrhneme, ale myslím, že je pořád hodně času). Nejprve jsem překážky dělala z klidu. Bífíka jsem si položila před překážky, řekla povel a vyběhla (stála jsem těsně u nástupky, abych stíhala být u zóny). Potom jsem vybíhala s Bífíkem a pak jsem zkusila být i trochu za ním. Zóny dělá na 100%...až mě to děsí...doběhne až na konec zóny a tam se zastaví v pozici 2on2off.
Pak jsem se rozhodla, že nám to ještě vylepším. Jeden tunel jsem dala před zónovku, duhý tunel za zónovku. Na zónovku Bífík nabíhal z tunelu, perfektě se zastavil na konci zóny.... tunel za zónou ho prakticky vůbec nelákal a když jsem neřekla povel do tunelu, tak do něj nešel.
Vypadá to moooc dobře, tak čekám, kdy se objeví první problémy!!!!

Skokovky
Skáčeme opět jednu překážku. Z klidu i pohybu, bez ukazování rukou. Výsledky jsou uspokojivé...někdy shodí, ale většinou z rezervou, pěkným kulatým skokem přeskočí. V nejbližší době se chystám spojit dvě skokovky za sebou a pak s tunelem. Myslím, že teprve pak nastane ta správná legrace.

Slalom
Pokračujeme uličkou. Zkouším už i náběhy ze strany. Pokroky jsou, Bífík probíhá a vypadá to, že ví, co se po něm chce. Tak se necháme překvapit, kde skončíme.

Stopy
Hodně se teď věnujeme stopařině. Bífík čuchá moc rád a docela mu to jde. Zatím dávám pamlsky do každé šlápoty, ale zdá se mi, že bych už mohla pomalu řidčeji, ale počkám, až s tím přijdou moji zkušení výcvikáři. Snad se nám podaří vyčuchávat šlápotu po šlápotě. Někdo možná řekne, že to není třeba, ale mně se to líbí, tak bych chtěla, aby to Bífíček uměl

Obrana
Tak se nám štěňátko pěkně nasírá... řekla bych to slušně, ale to bych přesně nevystihla. Tuhle inteligentní panička povolila a figurant měl kapku zaťato :-)). Zatím koušeme pořád na kůži, ještě jsou problémy s tím, že když mu figurant nedá delší dobu kousnout, tak se Bífík otočí na mě jakoby říkal: On mi to nechce dát, zařiď, ať mi to dá!!!! Ale i kousání Bífíka baví, tak se nám to IPO V třeba někdy povede splnit.

Poslušnost
I tady stále oprašujeme a děláme nové věci. Začínáme revírovat, ale počkám až budou na cvičáku přenostné plenty a budeme cvičit na nic tak, že si je postavím blízko sebe. Pilujeme chůzi u nohy. Moje euforie z toho, jak to Bífíkovi jde trochu opadla, páč se chůze kapku zhoršila. Už chodil moc pěkně, nepředcházel a koukal mi do očí a teď občas čumí dopředu. Vzhledem k tomu, že to dělal v téhle fázi i Bodík, tak asi děláme s Jirkou nějakou stejnou chybu. Začala jsem tedy samostatně cvičit znovu oční kontakt. Posadím si Bífíka k noze a odměňuju za oční kontakt. Vlastní chůzi děláme hodně krátkou a chválím, chválím a chválím. Pěkně se zlepšuje povel K noze...Bífík pěkně těsně obíhá a už si i přesněji sedá. Povel Ke mně je někdy až příliš horlivý...ještě, že Bífík nemá Bodíkovo 50 kg. Dneska Jiřík přivola inteligentně Bodíka z kopce...hahahahaha...nevydržel a v poslední chvíli naštěstí uhnul. Bodík letěl jak střela....s brzdnou dráhou si problém nedělal!!!!!

Za pár týdnů zase napíšu, jak pokračujeme s výcvikem. Možná přidám i nějaké fotečky a videa, ale nějak nejsou lidi k aparátům.