Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokračujeme s Bífíkem ve výcviku. Musím říct, že s Bífíkem cvičím úplně jinak než s Bertíkem. S Berťulou jsme začli prakticky hned jak se naučil dvě překážky spojovat je do sekvencí.

Bífíka se snažím naučit nejprve jednotlivé překážky a vedení na nich a teprve potom je začnu do sekvencí spojovat. Výjimkou jsou tunely - ty si občas různě postavíme a zkouším na nich různé způsoby vedení. Jojo, už vidím, jak přijedeme časem na parkur a Bífík poletí do prvního tunelu, který uvidí. Občas mu také dám tunel za ačko ..... neběháme ho většinou, ale aby měl těžší zastavení v pozici 2on2off.

Dneska chci psát o nácviku slalomu. Dlouho jsem přemýšlela, jak slalom nacvičovat. Začala jsem bránou, ale nějak jsem si nevěděla rady s problémy, které nastaly. Poté jsem po táboře v Jesení začala učit slalom ukazováním, ale trpěly moje ruce. Bífík to nějak občas nevyhmátnul...nebo já???

Tak sem zkusila uličku. Jsem nadšená. Nejprve jsem dala tyčky asi 30 cm od sebe a naučila Bífíka probíhat uličkou mezi. Protože jsem na výcviku obvykle sama, položila jsem ho hlavou vedle první tyčky - nejprve jsem prošla uličkou a zavolala ho k sobě, potom jsem šla vedle slalomu nejprve vpravo pak vlevo a zase ho zavolala. Postupně jsem chodila blíž k Bífíkovi, zavolala ho a rozběhla se s ním. V poslední fázi jsem s ním pak běhala hned od začátku. Pak jsem zkoušela běhání z pohybu. Nejprve jsme se rozběhli rovně a na povel slalom Bífík proběhl uličku, potom jsem zkoušela i z různých úhlů vpravo i vlevo. Občas i vyslat, běžet s ním,zastavit se před koncem.

Když Bífík proběhl správně hodila jsem mu míček a pochválila. Když proběhl blbě, tak jsem ho jakoby ignorovala a udělala cvik znovu.

Teď jsem cca na vzdálenosti 15-20 cm. Bífík se začíná pěkně vlnit, ale občas špatně naběhne. Hlavně když nabíháme tak, že musí první tyčku jako oběhnout, tak jí oběhne, ale jakoby kolem ní dělala okolo a zase se vrátí.... to dopilujeme!!!!

Mrzí mě, že nezvládám používat u slalomu klikr.... jak je to v rychlosti, tak jsem s klikrem totálně mimo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář